decalfx

Auto uzlīme ir gluži kā tetovējums cilvēkam

Auto uzlīme ir gluži kā tetovējums cilvēkam

Tāda ir mūsdienu realitāte – rietumu sabiedrība, pie kuras pieder visa Eiropa un Latvija tai skaitā, šobrīd ir tādā attīstības stadijā, ka cilvēki cenšas distancēties viens no otra. Mums nepatīk, ja kāds pienāk par tuvu, rindā mēs stāvam viens no otra pieklājīgā attālumā un, nedod Dievs, ja autobusā, tramvajā vai trolejbusā tu kādam piespiedīsies pārāk cieši klāt, skandāls būs garantēts!

Tas ir mūsdienu paradokss, ka cenšoties vienam no otra distancēties, mēs vienlaikus alkstam būt kaut kur piederīgi, mēs vēlamies izcelties un vienlaikus parādīt savu iekļaušanos. Mūsos nepārtraukti cīnās divas puses, taču pamatā uzvar atsvešinātība, jo būt stilīgam, vienīgajam un unikālajam ir mūsdienās pieņemta prakse. Starp citu, viens no veidiem, kā to panāk, ir auto uzlīmes, jo tieši šādā veidā mēs izceļam savu automašīnu un līdz ar to sevi.

Par tetovējumiem

Cilvēki jau sev uzlīmes neliek virsū, tāpēc veids, kā sevi izdaiļot, ir uzlikt tetovējumu. Nav svarīgi, vai liekat vienreizēju, vai noturīgu, kas jūsu ādu rotās gadu desmitiem, taču doma ir viena – padarīt sevi vēl unikālāku. Tas nekas, ka dievs jau mūs visus tādus ir radījis, mums tomēr visiem ir divas kājas, rokas, rumpis un galva, taču tāds tetovējums tieši šajā vietā gan būs reti kuram…

Kas ir interesanti, vīriešiem parasti ir tieksme savu tetovējumu izrādīt, kamēr sievietes labprātāk izvēlas uztaisīt tetovējumu, kuru bez mīļotā vīrieša var redzēt tikai ginekologs un varbūt vēl kāds cits speciālists. Ginekologs jau neizpaudīs, tas taču profesionālās ētikas jautājums, taču doma ir tāda, ka šie tetovējumi ir intīmāki un noslēpumaināki.

Sievietes kā grāmatas, vīrieši – kā automašīnas?

Jau minēju, ka sievietēm savus tetovējumus parasti patīk noslēpt, kas padara viņas teju kā grāmatas – redzi tikai tad, kad atver, un to, ko grib parādīt. Jo interesantāks un neparastāks pārsteigums, jo sieviete šķiet pievilcīgāka.

Savukārt vīriešiem ir tāpat kā automašīnām. Jo košāk, interesantāk un savdabīgāk izcelies, jo lielāka garantija, ka tevi pamanīs un novērtēs.

Kas gan ir iemesls šādai sevis izrotāšanai?

Ja runājot par automašīnām un uzlīmēm mums ir skaidrs, ka auto uzlīmes ir veids, kā padarīt mašīnu skaistāku, vai tieši pretēji – auto uzlīmes kalpo kā reklāma un sava produkta vai pakalpojuma informācijas sniegšanas avots, tad cilvēku tetovēšanās ir daudz sarežģītāka padarīšana.

Sākotnēji tetovējums bija kā apzīmējums, kas norādīja cilvēka piederību kādai ciltij, ticībai – vai vēstīja par viņa panākumiem, īpaši kaujās, tad tagad jau lielākoties tā ir māksla, veids, kā sevi padarīt skaistāku, pievilcīgāku.

Bez tā visa tetovējumiem mūsdienās patiesībā ir arī vēl citas nozīmes. Vieni tetovējumus tiešām liek tikai tāpēc, lai uz ādas uzzīmētu skaistus mākslas darbus, taču ir tādi tetovējumi, kurus izmanto, lai informētu par veselības jautājumiem, piemēram, asinsgrupa. Sievietēm patīk veidot permanentos tetovējumus – uzacis, dzimumzīmītes un ko tik vēl ne. Katrā ziņā, šis ir vēl viens no veidiem, kā sevi padarīt par kaut ko interesantu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Choose a Rating